VANAX - Ultradźwiękowe mycie filtrów

Idź do spisu treści

Menu główne

Ultradźwiękowe mycie filtrów

MYCIE ULTRADŹWIĘKOWE

Firma PTH-VANAX oferuje Państwu usługi mycia ultradźwiękowego .
Posiadamy urządzenie cenionej w Polsce firmy MKD Ultrasonic .

TECHNOLOGIA

Technologia ultradźwiękowa stosowana jest głównie do mycia powierzchni detali o skomplikowanych kształtach. Energia ultradźwiękowa dociera do trudno dostępnych zakamarków, otworów i szczelin. Proces mycia polega na generowaniu fal ciśnieniowych wysokiej częstotliwości, wywołujących w kąpieli zjawisko zwane kawitacją. Miliony małych pęcherzyków implodują na powierzchni oczyszczanego przedmiotu i usuwają cząstki zanieczyszczeń (oleju, pyłów, past polerskich, wiórów itp.). Mycie ultradźwiękowe zapobiega powstawaniu uszkodzeń mechanicznych detali, zapewniając najwyższą jakość i precyzję mycia. Skutecznością o wiele bardziej przewyższa tradycyjne, ręczne i natryskowe metody mycia. Generatory ultradźwiękowe MKD-ULTRASONIC są urządzeniami elektronicznymi konwertującymi napięcie sieci elektrycznej, na napięcie o parametrach odpowiednich dla piezoceramicznych przetworników ultradźwiękowych, wykorzystywanych do wytworzenia w cieczy myjącej fal ciśnieniowych wysokiej częstotliwości. Generator wykorzystuje technologię przetwornic SMPS pracującym w konfiguracji Half-Bridge (tzw. układ pół-mostkowy). W generatorze użyto specjalizowane elementy elektroniczne w celu zapewnienia pewności i bezpieczeństwa działania układu.Myjka do mycia wkładów filtrów

MYCIE ULTRADŹWIĘKOWE

ZASTOSOWANIE

W BRANŻY MECHANICZNEJ:

oczyszczanie powierzchni przedmiotów przed malowaniem proszkowym i galwanizowaniem odtłuszczanie, usuwanie rdzy,
fosforanowanie
oczyszczanie form
mycie drobnych detali
oczyszczanie drutu
usuwanie wiórów, smarów, past polerskich
usuwanie zanieczyszczeń z dysz, sit, filtrów itp.
mycie mechanizmów bez demontażu
mycie przyrządów pomiarowych i narzędzi precyzyjnych
mycie, konserwacja broni
mycie form wulkanizacyjnych
mycie tworzyw sztucznych
mycie i regeneracja wymienników ciepła, chłodnic
mycie aparatury wysokoprężnej

W JUBILERSTWIE:

mycie wyrobów z pasty polerskiej
mycie odlewów złotnicznych
oczyszczanie kamieni szlifierskich

W ELEKTRONICE:

mycie elementów elektronicznych
mycie płytek drukowanych bez demontażu elementów
mycie kartridży drukarek

W POLIGRAFII:

wymywanie nie naświetlonych fotopolimerów
mycie wałków rastrowych
mycia szkła laboratoryjnego, pipet, kapilar, igieł, rurek o skomplikowanych kształtach i niewielkich otworach
mycie narzędzi medycznych i stomatologicznych
odgazowywanie cieczy
tworzenie emulsji

Mycie filtrów

MYCIE WKŁADÓW FILTRÓW do HYDRAULIKI SIŁOWEJ

Metalowe wkłady filtracyjne stosowane w hydraulice siłowej to precyzyjnie wykonane elementy o dużej precyzji wykonania i dokłądności . Ze względu na skomplikowaną konstrukcję i zastosowane materiały są to elementy bardzo drogie , szczególnie gdy dotyczy to markowych , wiodących producentów filtrów . Eksploatacja filtrów w zakładach przemysłowych polegająca na wychwytywaniu zanieczyszczeń z oleju hydraulicznego wiąże się ze stałym wzrostem ilości zanieczyszczeń w filtrze doprowadzającym do spadku jego wydajności , spadku ciśnienia w układzie a w końcu z zapchaniem się filtra .
Konieczność częstej wymiany filtrów metalowych niesie za sobą ogromne koszty zakupu nowych wkładów filtracyjnych .

Dzięki usługom ULTRADŹWIĘKOWEGO MYCIA FILTRÓW możecie Państwo znacznie obniżyć koszty eksploatacji filtrów ! Za ułamek kwoty jaką trzeba zapłacić za nowy wkład możecie Państwo doprowadzić go do stanu zbliżonego do nowego . Filtry mogą być myte w ten sposób nawet kilkakrotnie , co w znaczący sposób wydłuży ich żywotność i w sposób wyraźny obniży Państwa koszty eksploatacyjne .

Usługi mycia filtrów są możliwe dla wkłądó z siatki metalowej o dokładności ok. 20 mikrometrów i mniej dokładnych , czyli 25 , 50 , 100 mikrometrów itd.

Maksymalne gabaryty mytego wkładu kształtują się na poziomie 790 x 390 mm
Wymiary komory myjki to 800 x 395 x 450 mm ( Dł. x Szer. x Wys. )
Jest też możliwość mycia połówkowego , co pozwala myć rónież większe wkłady .
Mycie ultradźwiękowe


MYCIE WKŁADÓW FILTRÓW do INNYCH MEDIÓW

Istnieje możliwość mycia również wkładów filtracyjnych o metalowej konstrukcji do innych mediów takich jak woda i inne nieagresywne media technologiczne
Warunkiem możliwości wykonania usługi jest całkowicie metalowa konstrukcja wkładu . Najbardziej efektywnie myje się filtry do poziomu dokładności ok. 20 - 25 mikronów . Filtry doklądniejsze są zazwyczaj produkowane z innych materiałów które nie nadają się do mycia ultradźwiękowego .


Mycie ultradźwiękowe


USŁUGI MYCIA ULTRADŹWIĘKOWEGO - inne

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z usług mycia innych elementów - prosimy o kontakt . Dobierzemy odpowiedni cykl , płyn myjący i wykonamy próbę oraz dokonamy wyceny usługi . Jeśli będą Państwo zadowoleni z proponowanego rozwiązania - wykonamy usługę wg ustalonych warunków .

Pełną ofertę firmy
PTH - VANAX znajdziecie Państwo na stronie www.vanax.com.pl


Mycie ultradźwiękami
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego